Českobudějovickem na kole

Rozpis sportovní akce

View all

Pořadatel:

SOBSA - Sdružení organizátorů bankovních sportovních akcí.

Účastníci:

Zaměstnanci bank a pojišťoven a jejich rodiny. Sportovní akce je organizována jako otevřená, tj. mohou se jí zúčastnit i ostatní zájemci.  Podmínkou účasti je úplné vyplnění formuláře přihlášky, úhrada poplatku a odeslání přihlášky do stanoveného termínu.

Termín:

Prezence a příjezd účastníků ve čtvrtek 28.5.2009 od 18.00 hodin, nejpozději do 22.00 hodin,  případně  v pátek  29. 5. 2009 do 18.00 hodin. Akce končí snídaní v neděli 31. května.

Místo konání:

Učební a rekreační středisko AMU Poněšice (viz www.amu.cz, dále kliknout na Poněšice), které se nachází na břehu Vltavy asi 7km severně od Hluboké nad Vltavou.

 

Sportovní aktivity:

Přednostně cykloturistika, doplňkově pěší turistika. Na každý den budou pro cyklisty připraveny trasy různé délky a obtížnosti do zajímavých míst v okolí. Přesný popis tras obdrží účastníci na místě, ale už teď se můžete těšit např. na památkovou obec Holašovice – památka UNESCO, zámek Kratochvíle, poutní místo Lomec, Netolice, nevynecháme ani zámek Hluboká nad Vltavou,Týn nad Vltavou a návštěvu soukromé palírny v Poněšicích. To vše v typické jihočeské krajině.

Od cyklistů požadujeme kolo v dobrém technickém stavu. Účastníci odpovídají za bezpečnost svoji, svých dětí a užívání potřebného vybavení (přilba) a také za znalost silničních předpisů pro cyklisty.  Nezapomeňte na cyklo láhev a vzhledem k velkému množství rybníků raději přibalte ještě repelent.

Ubytování:

Rekreační středisko se nachází  na okraji lesa s výhledem na zátoku řeky Vltavy.  RS poskytuje ubytování v nově zrekonstruovaných čtyřlůžkových chatách s vytápěním (2 dvoulůžkové pokoje se společnou  předsíňkou).  Sociální zařízení je společné. V areálu je k dispozici nový venkovní bazén – plavky s sebou.  Za poplatek je možné  využít tenisové hřiště, horolezeckou stěnu a saunu.  Ve všech budovách platí přísný  zákaz kouření!  Ubytování se psem není možné.

Doprava:

Individuální. Autem z Hluboké nad Vltavou po silnici III.třídy směr Poněšice. Silnice vede lesem po pravém břehu Vltavy a cca po 6 km lesního úseku je prudký sjezd vlevo k rekreačnímu středisku.  Sjezd je označen, ale je v ostré  zatáčce v nepřehledném úseku. Pozor nepřejet.  Parkovat lze před RS.

Stravování:

Začíná vždy snídaní. Je zajištěna polopenze (snídaně, večeře). Společné stravování končí snídaní v neděli  31. 5. 2009. Rekreační středisko nemá k dispozici klasickou restauraci,  poskytuje pouze doplňkový prodej nápojů. V areálu je „kávová“ kuchyňka se strohým  vybavením:  varná konvice, dvouplotýnkový vařič, mikrovlnná trouba  a kusové nádobí.  V den příjezdu není společná večeře. Proto doporučujeme  večeři si  zajistit cestou do Poněšic.

Hospodářské podmínky:

Za veškeré poskytnuté služby stanoví pořadatelé následující poplatky:

varianta

a

Kč/os.

b

Kč/os.

1

Dospělá osoba

900

600

2

Dospělá osoba - Člen SOBSA a KZ OZP

750

500

3

Dítě 3-10 let

600

400

4

Dítě 3-10 let – člen SOBSA a KZ OZP

450

300

Sloupec a platí pro příjezd ve čtvrtek (3 noci), sloupec b pro příjezd v pátek (2 noci) 

Startovné uhraďte před odesláním přihlášky ve prospěch účtu 4001639031/0100. Startovné může být hrazeno ze sociálního fondu, u členů odborové organizace také z odborových prostředků. V případě, že platíte startovné z vlastních prostředků, převeďte je příkazem k úhradě ze svého osobního účtu na uvedený účet u Komerční banky. Datum platby a číslo účtu plátce uveďte v přihlášce. Variabilní symbol je osmimístný. Pro akci Českobudějovickem  na kole i pěšky je to 200904xx. Na dalších dvou místech uveďte za kolik osob byla platba poukázána. Např. čtyřčlenná rodina uvede 20090404. Pokud bude prováděna úhrada startovného ze sociálního fondu nebo z odborových prostředků za více účastníků najednou, je třeba připojit k jedné z přihlášek jmenný seznam přihlašovaných účastníků včetně rozpisu poukazovaných částek.

Přihlášky:

Zasílejte elektronickou poštou na e-mail: ijuenglingova@csob.cz, případně Iveta.Junglingova@seznam.cz nebo poštou (ne doporučeně!) na adresu SOBSA, Litvínovská 519, 190 00 Praha 9.

Před odesláním přihlášky a platby si prosím ověřte, zda je kapacita ubytování ještě volná.


Uzávěrka přihlášek  je ve středu 13. 5. 2009.
Kapacita je omezena počtem 40 míst. Proto odeslání přihlášky zbytečně neodkládejte. Pořadatelé přihlédnou k časovému pořadí došlých přihlášek. Přednost mají členové SOBSA, musejí však poslat přihlášku včas. Účastníci odesláním přihlášky potvrzují, že je jim znám jejich zdravotní stav a že se akce účastní na vlastní nebezpečí. Nebudou – li vyplněny všechny požadované údaje a nebude-li startovné uhrazeno,  je přihláška neplatná.

Zrušení přihlášky a stornovací poplatky:

Do 13. 5. 2009 lze přihlášku zrušit bez stornovacích poplatků. Vrácení poplatku je spojeno pouze s manipulačním poplatkem 30 Kč. Při pozdějším zrušení přihlášky bude každý případ posuzován individuálně s ohledem na stornovací podmínky pronajímatele.

 

Další organizační pokyny obdržíte při prezenci.

Na místě budou k dispozici podrobné popisy připravených tras a ofocené černobílé  mapy.

Trasy bude možné si  individuálně přizpůsobit – prodloužit, případně zkrátit.

Cyklistům doporučujeme mapu: Českobudějovicko          1: 60 000 vydavatelství Shocart.

Na této mapě jsou  připraveny společné  trasy.

Pěší turisté si svůj program organizují sami.  Pro zájemce z řad cyklistů i turistů bude připraven krátký výčet zajímavých míst v okolí.

Případné doplňující informace k tomuto rozpisu můžete získat u organizátorů akce:

Ivety Jünglingové – tel.: 724782480 a  Jany Puchernové – tel.:724091407.  Sledujte rovněž stránky SOBSA na internetu na adrese http://volny.cz/sobsa.